Количка
ИЗЧЕРПАНО
История на световното кино 1945-2000 г. Том 1: България, Русия, Италия, Франция, ФРГ, Швеция

История на световното кино 1945-2000 г. Том 1: България, Русия, Италия, Франция, ФРГ, Швеция

  • Автор: Утилов, Владимир; Неделчо Милев
  • Издател Проф. Марин Дринов
  • година 2008
  • Наличност: Изчерпан
  • 0.00 лв.

    Безплатна доставка при поръчки над 60.00лв. за България

Книгата е в много добро състояние.

твърди корици, с обложка, леко зацапани обрези, има подчертавания с черен молив между редовете, както и на някои места има писани бележки с черен молив в белите полета извън текста.
663 стр.
формат 240/155 мм
изд. "Проф. Марин Дринов",София, 2008 г.

Тази „ История на световното кино" е преди всичко разширен и обогатен превод на учебника по история на задграничното кино (1945-2000), създаден от широк и авторитетен кръг от педагози и учени в Русия - преподаватели във ВГИК и научни работници в Държавния институт за изкуствознание. В руския си вариант учебникът не включва очерци за такива представителни и значителни кинематографии, като японската, индийската, австралийската и канадската, а също и за руското кино, за което са написани няколко многотомни истории. Това наложи някои допълнения на българското издание. Добавени са нови глави. Целенасочено внимание е отделено на руското и българското кино с оглед на специфичния интерес на българския читател. 
Трудът на руските колеги е обобщаваш, резултат на многогодишни усилия. Поради нарасналия обем на българското издание книгата беше обособена в два тома. Първият обхваща киното на Европа: България, Русия, Италия, Франция, Германия и Швеция. Съставителите на българското издание - в резултат на плодотворно сътрудничество с ВГИК - са сметнали за уместно да съотнесат киното на Великобритания, Австралия и Канада (като предимно англоезични страни), както и киното на Испания (с латиноамериканските кинематографии), към втория том. 
Създателите на книгата, която се предлага на вниманието на българския читател, не пожалиха сили и средства да я доведат до успешен завършек. Това отговаря на добротворческите традиции, завещани ни от Марин Дринов, Иван Евстратиев Гешов и братята Евлоги и Христо Георгиеви.