Огън
- Автор: Джон Бойн
- Издател Лабиринт
- година 2025
- Наличност: 1
"Огън (Стихиите 3)" от Джон Бойн (изд. Лабиринт, 2025 г., с превод на Радостин Желев) е силен, емоционално наситен роман, който изследва вината, паметта, прошката и разрушителната сила на мълчанието. С характерния си фин психологизъм и дълбочина, авторът изгражда въздействаща история за човешките избори и последствията, които остават да тлеят дълго след като пламъците угаснат.
Книгата е нова - единствен екземпляр, с временно намаление, което важи само до изчерпване тиража и не се комбинира с другите отстъпки на книжарница Алба.
В центъра на романа стои съдба, белязана от травма и неизречени истини, където миналото настойчиво се връща, за да поиска своето. Огън е книга за вътрешните битки, за болката, която се предава през поколенията, и за възможността за изкупление. Написан с изчистен стил и силно въздействащи образи, романът държи читателя в напрежение и го провокира към дълбоко съпреживяване.
Джон Бойн е световно признат ирландски писател, автор на множество романи за деца и възрастни, преведени на десетки езици. Той е известен със способността си да разглежда сложни морални и социални теми чрез силно човешки истории и запомнящи се персонажи. Бойн умело съчетава емоция, психологическа дълбочина и етични въпроси, превръщайки всяка своя книга в значимо литературно събитие.
Меки корици
208 стр.
Формат 20 х 13 см









